اهمیت زبان انگلیسی

امروزه اهمیت زبان انگلیسی و ضرورت یادگیری آن بر هیچ کس پوشیده نیست. همه ما در اطراف خود خانواده هایی را می بینیم که فرزندان خود را از سنین بسیار پایین و از زمان کودکی تحت آموزش زبان انگلیسی قرار داده و به دنبال این هستند که دلبندانشان از همان دوران زبان انگلیسی را فرا گیرند. از آنجا که اکثر ما به این دلایل مهم بودن زبان انگلیسی و تاثیرات آن در تمامی زمینه های زندگی شخصی و اجتماعی واقف هستیم و نام بردن و بررسی تمامی آنها در یک مقاله نمی گنجد، در این مقاله از سایت آموزش زبان خصوصی صدف می خواهیم اهمیت زبان انگلیسی را در زمینه کاری و شغلی و تاثیرات آن را بر پیشرفت کاری خود برسی کنیم. یا به شکلی به این سوال پاسخ دهیم که چرا یادگیری زبان انگلیسی بهترین کاری است که می توانید برای شغل خود انجام دهید؟

اهمیت زبان انگلیسی

اهمیت زبان انگلیسی بر روی باز کردن درب ها برای ارتقای شغلی

تبدیل شدن به یک فرد دو زبانه یا چند زبانه می تواند حرفه شما را گسترش داده و بلافاصله شانس تان را برای یافتن یک کسب و کار بین المللی افزایش دهد. مهارت های زبان انگلیسی به معنای واقعی کلمه، درب ها را رو به فرصت های جدید باز می کند. دانستن زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بازار جهانی را بهتر درک کنید. همچنین درک نیازهای مشتریان، تامین کنندگان و همکاران بین المللی خود همه از موارد اهمیت زبان انگلیسی در زمینه کاری و حرفه ای شما به حساب می آیند .

قادر بودن به مکالمه به زبان انگلیسی به طور مستقیم و گفتگو توسط خود شما علاوه بر اینکه در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند، از سوءتفاهم و مشکلات احتمالی نیز جلوگیری به عمل می آورد. مطالعات نشان داده است که کشورهایی که درصد بالایی از نیروی کاری که به زبان دوم مسلط هستند را دارند، نسبت تولید ناخالص داخلی شان از تجارت بین المللی بالاتر می باشد. این به ویژه در مورد سوئیس صادق است. به دلیل ماهیت چند زبانه کشور و مهارت های زبانی بالا در افراد، تخمین زده می شود که چند زبانی اکنون تا 10٪ تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد.

فواید زبان انگلیسی برای تبدیل شده به یک ارتباط دهنده بهتر

دانستن زبان انگلیسی شما را از بقیه جدا می کند. مهارت های زبانی توسط کارفرمایانی که به دنبال ایجاد یک کسب و کار رقابتی هستند، مسئله مهم و مورد علاقه ای است که به شدت آن را دنبال می کنند. شاید اهمیت زبان انگلیسی در کار و حرفه زمانی بیشتر نمایان شود که ببینید دانستن آن می تواند به شما در یک شرکت معتبر بین المللی و استخدام در آن کمک شایانی کند. که البته امروزه این مسئله بسیار دیده می شود و چنین موقعیت هایی بسیار است. به همین دلیل هم در مقاله مصاحبه شغلی به انگلیسی به بررسی نکاتی مفید در این زمینه پرداختیم. مطالعات ایالات متحده نشان می دهد که تقاضا برای کارکنان دو زبانه در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است و تقریبا 40 درصد از تجارت ها در امریکا برنامه استخدام کارکنان دو زبانه را دارند.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای رهبری و مدیریت بهتر

این مهارت ها و داشتن دانش زبان انگلیسی زمانی مهمتر و پر رنگ تر می شود که شما نقش مدیریتی داشته باشید. شاخص سالانه انگلیس و بررسی ها نشان داده است که کارگران با مهارت های بهتر زبانی بیش از پیش ارتقا یافته اند. هنگام تسلط بر یک زبان جدید و زمانیکه شما قصد یادگیری یک زبان جدید را دارید، عنصر درک آن فرهنگ لازم است. بنابراین مدیرانی که به بیش از یک زبان صحبت می کنند، اغلب قادر به ارتباطی موثرتر با همکاران خود هستند. که همین موضوع مهارتی ضروری و نکته ای دیگر از اهمیت زبان انگلیسی برای یک رهبر و مدیر است، هنگامیکه در حال مدیریت و هدایت تعدادی از کارکنان و افرادی از فرهنگ ها و پیشینه هایی مختلف می باشد.

اهمیت زبان انگلیسی برای رهبری و مدیریت بهتر

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای فردی آینده ساز بودن

همانطور که گزارش EF EPI نشان می دهد، سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی با افزایش تولید ناخالص داخلی، درآمد متوسط و نوآوری در سطح ملی ارتباط دارد. در واقع، کشورهای دارای مهارت های زبان قوی تر – به ویژه در زبان انگلیسی – بوده، دارای ارتباط بیشتری در سطح جهانی هستند.

اما اهمیت زبان انگلیسی در این این مورد به همان اندازه در سطح فردی نیز صادق است. چراکه آینده کاری و شغلی بین المللی است. در دنیایی که در آینده ای نه خیلی دور روبات ها و هوش مصنوعی وظایف انجام اکثر کارها را بر عهده خواهند گرفت، فواید زبان انگلیسی چیزی انگار نشدنی و ضرورت یادگیری زبان انگلیسی از چشم هیچ کس پوشیده نیست و نخواهد بود.

مقالات عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *