اصطلاحات انگلیسی

یکی از مواردی که در مقالات قبلی سایت SadafEnglish هم به مراتب و در دسته بندی های مختلف به آن پرداختیم، مبحث اصطلاحات انگلیسی می باشد. همانطور که قبلا هم گفتیم و همواره در کلاس هایمان نیز تکرار می کنیم، دانستن هرچه بیشتر و داشتن دایره بزرگتر و وسیع تری از اصطلاحات انگلیسی کمک بسیار بزرگ و ارزشمندی به توانایی های زبان آموزان در تمامی جنبه های زبان انگلیسی می کند.

اصطلاحات انگلیسی

دانستن لغات به تنهایی کافی نیست چرا که در زبان انگلیسی چیزی که به شکل فراوان به چشم می خورد همین عبارات انگلیسی می باشند. با ما همراه باشید تا ابن بار هم مواردی از آنها را با هم بیاموزیم.

اصطلاحات انگلیسی در رابطه با احوال پرسی

  • ?How is it going

شما می توانید از این اصطلاح انگلیسی به عنوان یک سوال از فردی که شما برای مدت طولانی وی را ندیده اید استفاده کنید. این سوال به نحوی پرسشگر اینست که آن شخص در این مدت در چه حالی بوده و چه کاری می کرده است.این عبارت همچنین می تواند برای بررسی پیشرفت پروژه و کارهای فردی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

  • !Long time no see

این مورد از اصطلاحات انگلیسی نیز شبیه با عبارت قبلی برای کسی کاربرد دارد که مدت زیادیست ملاقت نکرده ایند. البته معنی و مفهوم آنها متفاوت می باشد. در عبارت انگلیسی قبل گفتیم که در اصل هدف شما سوال از احوال آن شخص است و شکل جمله نیز سوالی است. اما در این مورد شما قصد سوالی از فرد مقابل ندارید و چیزی شبیه به اینکه خیلی وقت است که ندیدمت و چه مدت طولانی ایست که همدیگر را ندیده ایم را بیان می کنید.

  • ?What have you been up to

آیا شما فکر می کنید که دوست یا همکار نزدیکتان مدتیست شما را درجریان کارهایش قرار نداده و مسائلی را با شما در میان نگذاشته است؟ از این عبارت و اصطلاح انگلیسی برای سوال در مورد توضیحات بیشتر در رابطه با زندگی و یا کار و مسائل دیگر فرد مقابل استفاده کنید.

عبارات انگلیسی در مورد تشکر کردن

  • !Its very kind of you

آیا کسی برای شما درب را باز کرده یا کاری ظاهرا کوچک اما مهم و مهربانانه را انجام داده است؟ شما می توانید با گفتن این جمله که یکی از اصطلاحات انگلیسی پر کاربرد است، از وی تشکر کنید. این عبارت انگلیسی در بین دوستان و همکاران هنگامیکه کاری برای یکدیگر انجام می دهند بسیار رایج است.

  • Thank you anyway

فرض کنید فردی داوطلب شده است تا کاری انجام دهد تا ببیند که این کار تکمیل شده است یا خیر. شما می توانید با گفتن این جمله انگلیسی، از آنها به خاطر کار و لطفی که به طور داوطلبانه برای شما انجام می دهند قدردانی کنید. این نشان می دهد که شما کمک و تلاش فرد مقابل را فهمیده و درک می کنید و سپاسگزار هستید.

  • !Thank you in advance

آیا می خواهید از یک دوست و یا همکار درخواست انجام کاری کنید اما می ترسید که آن کار دیر انجام شده و به تعویق بیافتد؟ از این عبارت به عنوان یکی از اصطلاحات انگلیسی مهم و پر کاربرد استفاده کنید تا آنها را تشویق کرده و انگیزه آنها را برای انجام دادن آن کار بیشتر کنید. زمانیکه از این اصطلاح انگلیسی استفاده می کنید در واقع دارید پیشاپیش و از قبل از فردی تشکر می کنید، بنابراین نشان می دهید که اشتیاق زیادی برای انجام شدن آن کار داشته و برایتان مهم است. پس آنها نیز تلاش می کنند تا آن را تکمیل کنید.

یک اصطلاح کاربردی انگلیسی برای درخواست تکرار

  •  I’m sorry, I didn’t catch you

شخصی در حال صحبت کردن با شما بوده است اما بسیار سریع صحبت کرده و واقعا شما متوجه وی نشده اید. چه می کنید؟ مسلما راه های بسیاری برای در خواست تکرار از آن فرد وجود  دارد اما بسیاری از آنها مودبانه نبوده ونیازمند دانستن مواردی از اصطلاحات انگلیسی در این زمینه هستیم که از ادب و احترام بیشتری برخوردار باشند.

خب این عبارت انگلیسی یکی از همین موارد است. اگر می خواهید از کسی درخواست کنید که حرفش را دوباره برای شما تکرار کند، می توانید از این جمله  استفاده کنید. این نشان می دهد که شما واقعا در حال گوش کردن به آن فرد بوده و تلاش کردید تا متوجه شوید از موفق نشده اید و از بی اهمیتی شما نبوده است.

منیع: www.phrasemix.com

مقالات مکالمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *